Pizza kámen

Pizza kámen přímo od italských tradičních výrobců s vlastním patentem. I přes označení jako „pizza kámen“ je výrobek určen také pro pečení domácího chleba, ryb a jiného masa či zeleniny.

Zdarma k němu v balení dostanete také italskou dřevěnou lopatu na pizzu.

Nevíte si rady z domácí pizzou? Zkuste si přečíst naše články o tom, jak si připravit domácí italskou pizzu.

Nevíte si rady s domácím chlebem? Máme pro vás připravený článek s video receptem na přípravu domácího italského chleba.

1 890 Kč
skladem

 

 

Jak jednoduše připravit pizzu s naším pizza kamenem?

Máme pro vás jednoduché ukázkové video (dole), recept na italskou pizzu najdete na našem italském blogu (úplně na konci článku), stejně tak jako krátký článek o pizza kameni. Těsto roztáhněte na moukou posypaný pečící papír (položený na lopatě), ze kterého potom snadněji těsto přesunete pomocí lopaty na vyhřátý pizza kámen umístěný v troubě.

Jak připravit domácí italský chleba na pizza kameni?

Krátké ilustrační video připravené pro vás s ukázkou pečení italského chleba na našem pizza kameni. Kompletní video recept s tipy na to, jak připravit domácí italský chléb najdete v našem článku Jak připravit domácí italský chléb.

Domácí housky pečené na pizza kameni

Díky skvělým vlastnostem pizza kamene na něm můžete připravit i poctivé domácí housky. Výsledkem jsou křupavé housky jako z pekárny a vychutnat si je můžete ještě teplé!

domaci-housky

Domácí italský chléb pečený na pizza kameni

Klasický světlý a extra křupavý italský chléb můžete připravit v pohodlí domova na našem pizza kameni. Na našich stránkách najdete snadný video recept.

NZ6_0139-500x333

italsky-chleb-domaci-na-pizza-kameni

domaci-chleb-italsky-recept

Součást balení

Momentálně dodáváme také s receptářem, který je zatím v anglickém, německém, francouzském a italském jazyce.

Charakteristika

Pizza kámen a dřevěná lopata jako dárek přímo od italských výrobců s vlastním patentem a dlouholetou tradicí. I přes označení jako „pizza kámen“ je výrobek určen také pro pečení domácího chleba, ryb a jiného masa či zeleniny.

Pizza kámen Pepita je vyroben z šamotové hlíny, vysušené a rozpálené na 1 315°C. Je extrémně odolný vůči změnám teplot, škrábancům a rozbití.

 

Kanálový design pizza kamene zajišťuje lehkost při manipulaci a rychlé rozehřátí. Díky těmto vlastnostem dochází k rovnoměrnému prohřátí a absorbování vlhkosti, pro pečení bez použití tuků, což je nezbytné pro dosažení perfektních výsledků při pečení obecně (chleba, pizza..)

Pizza kámen můžete nechat v troubě a ušetřit tím drahocenné místo v kuchyni.

Ohnivzdorná hlína je zcela přírodní materiál, proto může dojít v průběhu opakovaného používání pizza kamene ke změnám barvy. Tyto změny ovšem nemají žádný vliv na funkci.

Rozměry: délka 34,5 cm, šířka 34,5 cm.

Pokyny pro užívání pizza kamene

Vložte pizza kámen Pepita do trouby, zapněte troubu a vyčkejte dokud nedosáhne požadované teploty (40 min), poté vložte těsto dovnitř.

Na kámen nepoužívejte oleje ani jiné tuky.

Na rozdíl od kovových povrchů, se časy a teploty pečení na kameni mohou lišit. Pokud  překročíte maximální dobu pečení, pravděpodobně neucítíte zápach spáleniny, ale jídlo bude křupavější.

Pizza kámen můžete také použít na jídla, která obvykle pečete v pekáči, ovšem bez riskování spálení a se zaručením perfektního výsledku. Každé jídlo dostane osobitou chuť, kterou žádná trouba sama o sobě nikdy nenahradí.

Pro vkládání jídla do pece a vytahování ven vždy používejte pečící papír, který umístíte na dřevěnou lopatu Pepita, kterou jsme přidali jako dárek k pizza kameni. To vám usnadní nandavání a vyndavání jídla do trouby.

Pro čištění zbytků po pečení, použijte špachtli nebo nůž. Pro důkladnější čištění zahřejte zlehka kámen v troubě a vyčistěte drsnou abrazivní stranou houbičky a později opláchněte v horké vodě.

Používáním pizza kámen může tmavnout, ale jeho charakteristika zůstává nezměněna.

Nevkládejte produkty do myčky a nepoužívejte čistící prostředky.

Lopatu na pizzu čistěte pokud možno bez použití vody. Ideálně použijte suchý, případně lehce vlhčený hadr či stěrku.

Kategorie: Do kuchyně
Hmotnost: 3 kg
Hmotnost:: 3,15 kg
Rozměry:: 34,5 x 34,5 x 5 cm

Domácí italský chléb

Jak na domácí pizzu?

Pečení pizzy na našem kameni

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení